wtorek, 5 listopada 2013

Borowikowe kropki...

Hej



Dziś mam dla was tutorial takich oto pazurków w odcieniach brązu czyli idealne na jesień. Kropki to coś co każda z was będzie potrafiła zrobić, a dobra kompzycja i kolorystyka okazują się być bardzo efektowne :)
Tak więc bez zbędnych dyskusji... Zaczynamy!

Co użyłam:
- BELL Bio2 3w1
- BELL Top shiny
- HEAN 0t
- GOLDEN ROSE Rich Color 10
- GOLDEN ROSE Rich Color 115
- GOLDEN ROSE Rich Color 114
- sondę do paznokci ale równie dobrze możecie użyć wykałaczki, szpilki, igły, starego ołówka...  czegokolwiek bylebyście miały 2 różne rozmiary zakończenia
- kartka z bloczku

Do dzieła!

1. Najpierw standardowo pokrywam wszystkie paznokcie bazowym lakierem lub jakimkolwiek ochronnym przezroczystym.

2. Następnie maluje paznokcie białym lakierem w moim przypadku były to 3 warstwy gdyż nie lubię jak mi końcówka prześwituje, ale jeśli macie krótkie paznokcie to 2 warstwy również wystarczą

3. "Wylewam" za pomocą pędzelka trochę kolorowych lakierów w kolejności takiej jak będę używać. Warto "lać" mniejsze ilości gdyż szybko zasycha i nie da się z nim pracować. Lepiej zrobić 3 małe plamki jednego koloru niż jedną dużą, która po chwili będzie się ciągnąć...

4. Następnie robię duże kropki na paznokciach wykorzystując grubsze zakończenie sondy oraz lakier który mam na papierze.

5. Następnie używając chudszego zakończenia sondy robię w tej samej kolejności małe kropki.

6. Następnie paznokcie nabłyszczam, oczyszczam skórki jeżeli jest taka konieczność i manicure skończony :)



Do namalowania wkrótce :)
xoxo
Katarzyna

poniedziałek, 4 listopada 2013

Promocja w HEAN!

Hej!

Niedawno w sklepie internetowym Hean pojawiła się kusząca oferta mianowicie wszystkie lakiery do paznokci, odżywki, nabłyszczacze i inne takie były w promocji.
Ja skusiłam się na kolekcję City Fashion. Promocja miała na celu obniżenie ceny z 8,99zł na 5,99zł a więc opłacało się. Zamówiłam 5 kolorków: 178, 127, 176, 0t,174. Paczka czekała na mnie w PaczkoMacie co myło mega fajny gdyż mieszkając w bloku nie musiałam się przejmować kiedy to odbiorę, gdzie listonosz zostawi paczkę gdy nie będzie mnie w domu... więc bardzo polecam ten sposób dostawy.
Gdy otwarłam paczkę pierwsze co zauważyłam to "lakier gratis", który jest prześliczny i od razu go pokochałam. Co z resztą? Opowiem o każdym..

Hean City Fashion 174


Wybierając ten kolor liczyłam na miętę. Taką zwykłą, klasyczną bez żadnych fantazji. Niestety odcień bardziej wpada w błękit niż w zieleń co sprawia, że kolor  staje się bliżej nieokreślony. Do tego w lakierze są jakieś mikro drobinki, które w świetle dziennym się świecą a czego niestety nie widać na zdjęciach (zresztą jak i u mnie). Trochę jestem rozczarowana ale i tak go wykorzystam :)

Hean City Fashion 0t


Zwykła, najzwyklejsza biel bez fantazji :)

Hean City Fashion 127



Z tym są największe cyrki! Zaczęło się od tego, że chciałam lakier taki jak jest na stronie sklepu jako reklama i dałabym sobie odciąć rękę, że na zdjęciu jako zakup wyglądał identycznie. Niestety przyszedł do mnie pół-transparentny lakier w odcieniu różu, którego na pewno nie użyję na naturalną płytkę jako sam lakier i na pewno nie użyję jako nawierzchniowy do french'a bo nie przepadam za "aż tak mocnym" pokryciem białej końcówki. Dlatego ten lakier zaliczam jako totalny niewypał.

Hean City Fashion 176




Lakier, który również chciałam w jednolitej fioletowej kolorystyce. Ma w sobie perłę, która się mieni na słońcu i również jej nie widać na zdjęciu. Wykorzystam go na pewno ale mimo co czuję się trochę rozczarowana :(

Hean City Fashion 178



Jedyny lakier, który sprostał moim oczekiwaniom. Nic dodać, nic ująć. Idealna Peach :)

Hean Lakier Gratis


Lakier po prostu cudowny! Wspaniały kolor, jako jedyny kryje już za 2! razem. Niema numeru ani nic więc nie wiem jak można znaleźć inne z tej serii i czy w ogóle można je kupić, czy też nie są przeznaczone jedynie jako gratis. Ogólnie mówiąc... jest idealny!

Zakupy w sklepie Hean nie wyszły tak jak chciała. Oczywiście zgodzę się z tym, że to moja wina, ale trochę też producenta. Bezpieczniej byłoby gdyby producent dodał jakieś pomocne oznaczenia przy numerach lakierów, które świadczyły by o tym czy lakier jest perłowy, brokatowy, pół-transparentny czy też zwykły pastelowy. Ułatwiłoby to zakup klientom takim jak ja, którzy nie widzieli tych lakierów na żywo.

Podsumowując:
Cena: 5,99zł
Pojemność: 12ml
Krycie: średnie (3 warstwy)
Adekwatność ceny do jakości: niska cena, średnia jakość
Gama kolorystyczna: średnia, wybredni nic nie znajdą dla siebie
Dostępność: 3/6
Moja ocena: 3/6
Czy polecam? : można spróbować
Czy zakupię jeszcze? : wątpię
Oczekiwania vs rzeczywistość: nie sprostały wymaganiom
Wytrzymałość: krótka (kilka dni)
Zmywalność: łatwa, szybka i dokładna
Barwienie: ciemny kolor farbuje masakrycznie

Do namalowania wkrótce :)
xoxo
Katarzyna


Pastele z Allepaznokcie

Hej!

Dziś mam dla was recenzje moich nowych nabytków z Allepaznokcie. Lakiery te zakupiłam w hurtowni "Lady Katie" w Lesznie ale z tego ci widziałam to jest ich pełno w internecie.
Kupiłam kolory: 23, 32, 30. Kupiłam kiedyś czerwony z tej serii i jest super! Nie barwi, nie odpryskuje i w ogóle godny polecenia. :)



Ogólnie mogę powiedzieć, że jestem z nich zadowolona. Każdym lakierem musiałam pomalować 3 warstwy, ale od razu zaznaczam, że jest to wina jasnego koloru gdyż kiedyś kupiłam z tej serii czerwony lakier i wystarczyło 2 razy pomalwać stąd wniosek, że im ciemniejszy lakier tym bardziej wydajny :)
Lakiery są przepiękne, na paznokciach prezentują się jak cukierki.

Kolorki na paznokciach prezentują się następująco:





Podsumowując:
Cena: 6,90zł
Pojemność: 16ml i 15 ml
Krycie: bardzo dobre
Adekwatność ceny do jakości: dobra cena
Gama kolorystyczna: ogromna
Dostępność: 5/6
Moja ocena: 4/6
Czy polecam? : oczywiście
Czy zakupię jeszcze? : prawdopodobnie tak
Oczekiwania vs rzeczywistość: sprostały zadaniu :)
Wytrzymałość: długa (dobry tydzień)
Zmywalność: łatwa, szybka i dokładna
Barwienie: nie barwi


Do namalowania wkrótce :)
xoxo
Katarzyna

czwartek, 31 października 2013

Welcome everyone!


Hej, jest to mój pierwszy wpis więc chce się tylko przedstawić.


Nazywam się tak jak strona na to wskazuje :) paznokciami zajmuje się od 2008r i jest to jak na razie czysto hobbistyczne. Wizaż zawsze w jakimś stopniu mnie interesował jednak od jakiegoś roku chcę to robić nie tylko dla siebie. Dopiero się uczę dlatego proszę o wyrozumiałość :) Chce spełniać swoje pasje, a także z roku na rok wchodzić na kolejne szczeble mojej przyszłej kariery.wkrótce będą pojawiać się moje tutoriale z pomalowanymi paznokciami oraz niekiedy makijaże, będę umieszczać moje recenzje produktów, które nabędę, a także po prostu zdjęcia rzeczy które kupię bo wydawały się godne uwagi.


Na tym blogu chcę skupić się przede wszystkim na Nail Design... chcę pokazać jak niewiele potrzeba aby paznokcie wyglądały pięknie, czysto i schludnie oraz jak może pomalować je osoba, która nie koniecznie jest uzdolniona ale co najważniejsze ma chęci.


Z radością będę testowała nowe rzeczy oraz podejmowała wyzwania narzucone prze Was :)

To byłoby na tyle jak na pierwszy raz. AAAa i chciałabym zaznaczyć, że moje wpisy będą się pojawiać w 98% przypadków wieczorem a niżeli rano... cóż, taki już mój typ :)



Do namalowania wkrótce :)
xoxo
Katarzyna


Good Night World